czwartek, 7 października 2010

Sms Haiku

Dziś pokażę Wam również bardzo dawno zrobiony notesik na coś, co nieco żartobliwie nazywam "Sms haiku".
Prawdziwe haiku to, mówiąc w wielkim uproszczeniu, japońska forma poezji, charakteryzująca się zwięzłością (tradycyjnie 3 wersy), dosadnością, nieraz humorem. Nieraz dostaję od znajomych i rodziny smsy o takiej treści, czy to śmiesznej, czy miłej czy mądrej, że najchętniej bym zachowała je na pamiatkę. To właśnie na nie powstał ten notesik (To samo mam zresztą z miłosnymi smsami od Ukochanego, na które założyłam osobny notes, który już wcześniej publikowałam).
Z tego notesu jestem o tyle dumna, że nie tylko okładka jest moim dziełem, całe wnętrze jest ręcznie wycinane z kartek i szyte :)

Dzis dotarła do mnie pachnąca paczuszka z Candy wygranym u Lunaris :) Niestety nie sfotografuję, bo nie mam teraz mojego aparatu :( Komplecik biżuterii śliczny, a pachnące saszetki, choć niby przeznaczone do torebki, rozsiewają swój zapach u mnie w szafie :) Jeszcze raz dziękuję Lunaris!

8 komentarzy:

 1. Śliczny notesik:)

  Gratuluje wygranego CANDY:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiesz, notesik jest uroczy ... Bardzo mi sie podoba notesikowanie, miałam kiedys notesik na "złote mysli", na cytaty z książek. Smsy niestety przepadły gdy próbowałam je zarchiwizować ... Teraz mam notesik na moje rózne pomysły, bardzo ulotne mysli czy wręcz pomysły na posty w blogu. Jest taki tekturkowo szaro-pomarańczowy i zastanawiam sie czy by mu nie zrobić ładniejszego ubranka ... tylko nie potrafię jak ty, ale może inaczej i też będzie ładnie?

  OdpowiedzUsuń
 3. powiało od wschodu:)

  bardzo zgrabne co nieco!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za życzenia powodzenia w kampanii, pomogło! :)

  I zapraszam do zabawy, jeśli wcześniej zaproszona nie zostałaś. :)

  Pozdrawiam serdecznie.

  A taki notes na smsy to pomysł nienajgorszy... Hmm.

  OdpowiedzUsuń
 5. http://eekhm.blogspot.com/2010/10/pierwsza.html

  Zapomniałam o tym, gapcio. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny! Takie mini formy są ekstra, czekam na więcej!

  OdpowiedzUsuń